rekonstrukce střech

provádíme rekonstrukce všech druhů střech. Každá střecha má určitou životnost, jak z pohledu střešní krytiny, latí , folie , tak v neposlední řadě, pokud Vám do střechy zatéká, tak i samotného krovu. Tyto aspekty zásadně ovlivňují rozsah rekonstrukce střechy. Pokud nás oslovíte, tak důkladně prohlédneme vaší střechu a navrhneme nejlevnější možné optimální řešení v závislosti nazjištěných závad. 

zateplení střech nad krokvemi

V poslední době využívané zateplení nad krokvemi. Pokud zákazník nechce měnit strukturu vnitřního interiéru, nebo naopak si chce podhled změnit...např. za palubky a chce aby byli vidět zároveň krokve, tak je tento systém zateplení nejvhodnější. Tyto systémy se provádí buď tzv. PIR panely, nebo minerální vatou (skládaná ve vrstvách). Tento systém zateplení provádíme nejčastěji systémem TOP DEK (PIR panely), na tento systém jsme proškoleny od dodavatele stavebninyDEK a  minerální vatou . Pokud máte svůj projekt, tak dle vašeho projektu. Systém zateplení nad krokvemi má hlavní výhodu, že tepelnou izolaci pokládáte po celé ploše střechy. Lze kombinovat s izolací mezi a pod krokvemi. 


izolace plochých střech

nejčastějším problémem plochých střech je degradace původní vrstvy z  asfaltových pásů. Samozřejmě se dá na tuto plochu znovu natavit asfaltové pásy, ale hlavně záleží na podkladu, v jakém stavu jsou původní pásy. Ve většině případů je podklad natolik poničen, že nelze pokládat další vrstvu. V tomto případě se musí původní pásy odstranit až na podklad (beton, prkna). Na tento podklad  se nanese penetrace , jedna vrstva podkladních asfaltových pásů a jako druhá (popř. třetí) vrstva použijeme modifikovaný asfaltový pás. Ovšem toto řešení ve většině případů přináší prodražení, hlavně při odstraňování lepenky a její likvidace (bráno jako nebezpečný odpad- placená služba). Moderním, rychlejším  řešením je pokládka PVC folie. Po srovnání  větších nerovností na střeše se instaluje přes lepenku folie, která se z jedné strany pevně ukotví  a z druhé strany se přesah navaří horkým vzduchem. Jako klempířské prvky se používá poplastovaný plech na kterém se folie ukončí navařením. PVC folie mají životnost až 30 let dle výrobce. Pracujeme se všemi foliemi na trhu, nejčastěji používáme folii  DEKPLAN 76  , nebo SIKAPLAN

střechy na klíč

provádíme i  nové střechy kompletní , dle Vašeho projektu.

© Copyright stavební, tesařské a klempířské práce